Tattoo Tuesday #Episode 01: Ilaria Pozzi

05.03
2013

Bardzo krótkie wprowadzenie, aby nie przeciągać.

imagePhoto. Giulia Bersani

Motywem przewodnim dla tej kategorii będzie TATUAŻ (pewnie sami byście na to nie wpadli). Skupię się w przeważającej mierze na inspirujących mnie aspektach tego tematu, wzorach, czasami nieco poszperam w historii. Od czasu do czasu pojawi się wywiad z którąś z bardziej znanych i wytatuowanych modelek. Innym razem postaram się przedstawić cenionych przeze mnie artystów. Mam nadzieję, że posty uda mi się wrzucać regularnie - co wtorek (TT). 

Teraz przejdźmy do konkretów… 

Mówią, że liczy się pierwsze wrażenie, dlatego postanowiłam na pierwszy rzut zapoznać was z modelką, która na swoich fotografiach lubi pokazywać cycki. To celowe, marketingowe posunięcie. Żartuję! ;) 

Ilaria Pozzi, bo o niej mowa, w rzeczywistości należy do moich ulubionych alternatywnych modelek. Być może to zasługa fotografów z którymi do tej pory współpracowała. Efekty ich pracy są zazwyczaj dość prowokacyjne, jednak sama idea (fikuśne, czasami wulgarne pozy oraz nagość) i wykonanie zwyciężają, a całokształt trafia w moje poczucie estetyki. 

imagePhoto. Gabriele Rigon

Dorastała we Włoszech, w maleńkim miasteczku nad brzegiem morza. W młodym wieku przeglądała magazyny z tatuażami, zastanawiając się nad tym, które z nich sama mogłaby umieścić na swojej skórze. Spotkała wielu świetnych artystów i ludzi, którzy inspirowali ją na różne sposoby. Tatuowali ją między innymi: Stefano Prestileo (Pinker, Genua), Emiliano Sartori (La Bottega Dei Tatuaggi, Rzym), Carlo (Fastcolors), Satoru Koizumi i Yoichi (Oneshoot Okinawa, Japonia), Krooked Ken i Keelhauled Mike (Blackanchor, Denton, MD USA) i wielu innych… 

Poznajcie kobietę, która sama siebie określa jednym słowem: nonsens.

imagePhoto. Giorgia Borneto

Krótki wywiad w którym skupiłam się przede wszystkim na tym co dla nas najważniejsze - tatuażach! Enjoy! 

***

Imię, nazwisko i nazwa Twojego bloga? 
Ilaria Pozzi http://www.ilariapozzi.tumblr.com

imagePhoto. Iloveyouwhenyousmile-for Bloginity

Zawód/zajęcie? 
Modelka.

Wiek w którym zrobiłaś pierwszy tatuaż? 
14 lat.

Który z Twoich tatuaży, jest Twoim ulubionym?
Lubię wszystkie. 

Który z Twoich tatuaży jest najbardziej rozpoznawalny? 
Myślę, że kwiaty wiśni na mojej nodze. 

imagePhoto. Alberto Buzzanca

Czy możesz powiedzieć coś więcej na temat tego tatuażu? Czy ma on dla Ciebie jakieś wyjątkowe znaczenie, może kryje się za nim jakaś historia? Dlaczego wybrałaś ten, a nie inny motyw? 
Kilka lat temu poprosiłam Carlo ze studia Fastcolors, aby zrobił mi kilka kwiatów wiśni na nodze. Nie miałam w planach pokrywać jej całej tym wzorem, ale te kwiaty są bardzo ładne i wciąż je dorabiamy. 

Masz jakieś inne tatuaże? Jeżeli tak, to jakie i gdzie? 
Tak, wiele. Proszę was, spójrzcie na zdjęcia. ;)

imagePhoto. Corrado Dalcò.

Co Twoja rodzina i znajomi myślą o tatuażach, które już zrobiłaś? Czy często spotykasz się z negatywnymi komentarzami na ten temat? 
W mojej rodzinie nie jestem jedyną osobą, która lubi tą sztukę. Mój brat również ma tatuaże. Moi rodzice jeszcze nie, ale nie mają nic przeciwko. Teraz również moja mama chciałaby wytatuować róże na plecach. Poza tym, mój najlepszy przyjaciel jest wytatuowany, podobnie mój chłopak. Właściwie większość ludzi, których znam ma tatuaże. Sama uważam, że dla ludzi, którzy cię kochają i którym na tobie zależy, nie jest istotne co masz na skórze, ale to jakim jesteś człowiekiem. Tylko to jest naprawdę ważne!  

imagePhoto. Fulvio Maiani

Zdjęcia, które dorzuciłam, są wybrane przez Ilarie i należą do jej ulubionych ze swojego portfolio. W gruncie rzeczy, to bardzo skromna i miła osóbka. Poza jej głównym blogiem, znajdziecie ją również: 

Facebook
Carbonmade
Flick
Model Mayhem

image

image
Photos. Corrado Dalcò

***

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej, przeczytać wywiad ze znaną i lubianą przez was osobą z tatuażowego świata, ślijcie swoje sugestie. Postaram się spełnić prośby… oczywiście w miarę możliwości. :)

Tymczasem pozdrawiam cieplutko… wiosennie (Wiosna, ach to ty!).  

Paula